Specialiųjų operacijų pajėgos

LK Specialiųjų operacijų pajėgos (toliau - SOP) - tai motyvacija, savanoriška atranka ir specialiu paruošimu paremta viena iš keturių Lietuvos kariuomenės pajėgų. SOP branduolį sudaro Ypatingosios paskirties tarnyba (YPT), Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas (VDJB), Kovinių narų tarnybą (KNT) ir Mokymo ir kovinės paramos centras (MKPC). Šių pajėgų kariai treniruojasi veikti ištikus krizei ar atremti priešą kompleksiškoje ir dinamiškoje aplinkoje identifikuojant jautriausias vietas ir suduodant tikslų, greitą ir netikėtą kirtį. Pagrindinės SOP užduotys yra specialioji žvalgyba, tiesioginiai veiksmai ir kovinė parama.

 

 

SOP rengiasi vykdyti aukštos rizikos ir aukštos pridėtinės vertės operacijas, kuriomis siekiama strateginių ir operacinių rezultatų politinėje, karinėje, ekonominėje ir informacinėje plotmėje. Atsižvelgiant į Ukrainos patirtį, ypatingas dėmesys skiriamas gebėjimams veikti nekonvencinio karo metu. SOP gali būti pasitelktos Lietuvos teritorijoje teroristinių atakų atvejais, kai teisėtvarkos institucijos neturi reikiamų pajėgumų ar jų neužtenka reaguoti į teroristinius išpuolius.

 

 

Atranka į SOP organizuojama 1-2 kartus per metus arba pagal atskirą poreikį. Įveikę pradinę atranką, toliau kariai rengiami pagal bazinę SOP kario rengimo programą.

Registracija į artimiausią SOP atranką vykdoma iki 2018 m. liepos 12 d. http://kam.lt/lt/registracija_sop 

Preliminari atrankos pradžia 2018 m. liepos 21 d.

 

Daugiau informacijos telefonu 8 7067 6901 arba 8 6821 2046

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.