Priėmimas į profesinę karo tarnybą pagal naują tvarką

 

Patvirtinta nauja priėmimo į profesinę karo tarnybą (PKT) tvarka, kuri  kandidatams sudaro vienodas konkurencines sąlygas nepriklausomai nuo atlikto privalomosios pradinės karo tarnybos būdo bei suteikia daugiau pranašumų motyvuotiems pretendentams. 

 

Pavyzdžiui kandidatuojant į PKT, pirmumą turės kariai, kurie sėkmingai baigė Bazinius karinius mokymus (BKM) ar kandidatas, kurio motyvacija pasirinkti kario profesiją aiški ir argumentuota.

 

Naująją tvarką parengė Krašto apsaugos ministerijos Personalo departamentas. Rengiant tvarką  įvertinta anksčiau vyravusi priėmimo praktika ir ieškota sprendimo būdų, kad priėmimo procedūros būtų sutrumpintos ir sudarytų vienodas sąlygas kandidatams.

 

Pagal Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo poreikius priėmimo į PKT procedūras vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) teritorinių karo prievolės ir komplektavimo skyrių kariai ir darbuotojai.

 

Priėmimą į PKT reglamentuoja reikalavimai kandidatams, numatyti Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas.

 

 

Kandidatų į PKT atranką sudaro anketinių duomenų, sveikatos ir fizinio pasirengimo patikrinimas bei tinkamumo PKT nustatymas.

 

Į PKT savanoriškumo pagrindu gali pretenduoti kandidatai, kurie atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą (toliau – PPKT), baigę BKM ar kariais savanoriais ištarnavę daugiau nei 3-metus ir pasiekę atitinkamus karinius pajėgumus.

 

Pagal naują tvarką priėmimą vykdančio vieneto  – KASP teritorinių karo prievolės ir komplektavimo skyrių kariai ir darbuotojai su kandidatu aptars tarnybos sąlygas bei domėsis kandidato lūkesčiais. Pasak verbavimo specialistų, vieniems svarbu tarnybos pobūdis, o kitiems - tarnybos vieta.

 

Visi kandidatai reitinguojami ir atsižvelgiama į kandidato sveikatos grupę, išsilavinimą, karinį parengtumą ir karinio rengimo rezultatus. Atranka vykdoma tarp kandidatų, kurie nurodė pageidautiną karinį vienetą. Taip pat išlieka galimybė nurodyti ir kelias tarnybos vietas. Galutinis sprendimas priimamas po pokalbio su kandidatu.  

 

Daugiau informacijos interneto svetainėje www.karys.lt arba telefonu 8 800 12340.

 

Andželikos Kavolėlės nuotraukos.

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.