Po BKM kariai kviečiami tapti Viešojo saugumo tarnybos pareigūnais

Baigusieji Bazinius karinius mokymus kviečiami tapti Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – VST) pareigūnais.  Priimant į VST atlikta karinė tarnyba  yra papildomas kandidato privalumas.  Taip pat į VST gali pretenduoti Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, kurie yra atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą.  

 

Bendrieji reikalavimai kandidatuojant į VST:  būti Lietuvos piliečiu, turėti ne žemesnį nei vidurinis išsilavinimas, būti nepriekaištingos reputacijos  bei  būti tinkamos sveikatos ir fizinio parengtumo. Kandidatų sveikatos patikrinimai vykdomi Centrinėje medicinos ekspertizės komisijoje. Atrankos metu tikrinamas ir fizinis parengtumas.

 

Į VST gali būti priimami 18-ikos iki 30-ties metų kandidatai, kurie  baigę tik vidurinę mokyklą. O turintys aukštojo mokslo diplomus kandidatai - iki 35-erių  metų amžiaus.

 

Atsargos kariai kandidato į VST anketą gali užpildyti kiekviename Krašto apsaugos savanorių pajėgų regioniniame Karo prievolės ir komplektavimo skyriuje.

 

Lietuvos kariuomenė ir Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos bendradarbiauja keisdamosi žiniomis, patirtimi ir resursais savo veiklos srityse. Pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį šalys įsipareigoja bendradarbiauti rengiant VST pareigūnus ginkluotųjų pajėgų sudėtyje ginti valstybę karo metu ir dalyvauti tarptautinėse misijose. Lietuvos kariai savo ruožtu gaus kvalifikuotų instruktorių pagalbą treniruojantis riaušių malšinimo veiksmus tarptautinių operacijų metu.

2014 metais 10 VST pareigūnų baigė 12 savaičių trukmės Bazinius karinius mokymus. Baziniai kariniai mokymai padeda pareigūnams rengtis valstybės ginkluotai gynybai Lietuvos ginkluotųjų pajėgų sudėtyje.

 

Daugiau apie VST interneto svetainėje: www.vstarnyba.lt    

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.