Visuomenėje geriausiai žinomas tarnybos būdas - kario savanorio

Visuomenės apklausos apie tarnybos būdus parodė, kad  geriausiai žinoma apie kario savanorio tarnybą.  Ketvirtadalis apklaustųjų nurodė, kad  apie kario savanorio tarnybą žino pakankamai, o 57 procentų teigė girdėję apie šį tarnybos būdą, kurį galima derinti su studijomis ar civiliu darbu.  

 

 

Apie profesinę karo tarnybą žino penktadalis suaugusiųjų Lietuvos gyventojų žino pakankamai, o daugiau nei pusė apie tai girdėjo.

Apie Bazinius karinius mokymus (BKM) šeštadalis apklaustųjų žino pakankamai, o daugiau nei pusė yra girdėję apie tokį tarnybos būdą ir  privalumus baigus 3 mėnesių trukmės mokymus.  Pagrindiniu motyvu atlikti BKM jaunimas įvardija galimybę tapti profesinę karo tarnybą  ir dėl iššūkių bei patirties.  

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus yra girdėję keturi iš dešimties apklaustųjų, o 12 procentų turi pakankamai informacijos apie tokią galimybę studentams.  Aukštųjų mokyklų auklėtiniai trejus metus savaitgaliais mokosi karinių dalykų.

Apie Pakartotiniu karinius mokymus žino pakankamai ir yra girdėję daugiau nei pusė apklaustųjų. Šių mokymų metu buvę kariai atnaujina įgūdžius bei susipažįsta su nauja kariuomenės ginkluote ir amunicija. 

 

       

 

Apklausą praėjusiųjų metų pabaigoje vykdė bendra Lietuvos ir Didžiosios  Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“.  Apklausta per  tūkstantis Lietuvos gyventojų.  

Kario savanorio tarnyba, BKM ir Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai – savanoriškas būdas atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą. Šiuos būdus skiria mokymų intensyvumas, trukmė ir galutinis įvertinimas.  Atlikus privalomąją pradinę karo tarnybą galima pretenduoti į profesinę karo tarnybą.

 

I. Budzeikaitės nuotraukos

   

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.