Tobulinama priėmimo į profesinę karo tarnybą tvarka

 

Lietuvos kariuomenės komplektavimu besirūpinantys vienetai – Jungtinis štabas ir Krašto apsaugos savanorių pajėgos tobulina priėmimo į profesinę karo tarnybą tvarką.

 

Siekiama operatyviai tikslinti dalinių poreikius ir juos atnaujinti kiekvieną mėnesį. Tokiu būdu sutrumpėja priėmimo į profesinę karo tarnybą (toliau - PKT)  procedūros – pareikškusiems norą tarnauti pretendentams teks mažiau laukti.  

Pastaruoju metu PKT poreikis būdavo teikiamas ketvirčiui ir priėmimo porcedūros užtrukdavo dėl laisvų pozicijų stygiaus, o kandidatams tekdavo pakartotinai dalyvauti fizinio parengtumo patiktinime ar pasitikrinti sveikatą.

Visi kandidatai, tiek ką tik ar anksčiau baigę Bazinius karinius mokymus, tiek piliečiai, atlikę privalomą pradinę karo tarnybą ar kariai savanoriai, kurie yra įgiję atitinkamą karinį pasirengimą ir pareiškę norą tęsti tarnybą kaip PKT kariai, gali dalyvauti atrankoje į PKT. Svarbiausi kriterijai išlieka fizinis pasirengimas, sveikatos grupė, įgytas karinis pasirengimas bei išsilavinimas.

 

 

Šiuo metu daugiausia galimybių pradėti tarnybą yra Lietuvos kunigaikštienės Birutės motorizuotame pėstininkų batalione. Alytuje tarnybą galėtų pradėti apie trys dešimtys įvairias specialybes turintys kandidatai. Taip pat lapkričio mėnesio poreikyje minimos laisvos pozicijos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotuosiuose pėstininkų batalionuose bei Romualdo Giedraičio Artilerijos batalione.   

Karinėse ir jūrų pajėgose dominuoja specialistų pozicijos, kurioms taikomos profesiniai reikalavimai. Pavyzdžiui, turėti vieną ar kitą specialybę.  

Taip pat yra galimybė įsilieti į karinių laivų „Jotvingį“ ir „Skalvį“ įgulas – karinės jūrų pajėgos priimtų keletą jūreivių.

Priėmimo ir atrankos į PKT procedūras vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgų  karo prievolės ir komplektavimo skyriai.      

 

I.Budzeikaitės nuotraukos.

 

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.