Dzūkijos krašto gyventojai turi galimybę įsilieti į karių gretas

 

Alytuje įsikūręs Kunigaikštienės Birutės motorizuotame pėstininkų batalionas pasirengęs priimti būrį naujokų - į profesinę karo tarnybą gali pretenduoti apie pusšimtis kandidatų. 

 

 

Siekiama pilnai suformuoti bataliono II motorizuotų pėstininkų kuopą, kuri būtų pasirengusi vykdyti užduotis tiek šalies teritorijoje, tiek už jos ribų.

Sausumos pajėgų Kunigaikštienės Birutės motorizuotame batalione siekiamai pilnai sukomplektuoti II motorizuotą pėstininkų kuopą. Joje šiuo metu keletas šaulių,  kulkosvaidininkų ir padėjėjų, granatsvaidininkų ir vairuotojų. 

Numatyti naujokų laipsniai nuo jaunesniojo eilinio iki vyresniojo eilinio. Kai kurioms specialybėms taikomi papildomi reikalavimai.  Pavyzdžiui, B kategorijas turintiems vairuotojams privalomas nemažesnis nei 2 metų stažas.  

Į bataliono naujokų gretas gali įsilieti ir kariai norintys tarnauti žvalgais.  Jiems keliami papildomi reikalavimai – turėti patirties.

Planuojama, kad bataliono II kuopa kitais metais dalyvaus pratybose Skandinavijoje ir daugelyje didesnių pratybų Lietuvoje.   

Profesinės karo tarnybos kario darbo užmokestis ir kitos išmokos nepriklauso nuo užimamų pareigų – darbo užmokesčio dydis priklauso nuo turimo karinio laipsnio, šeimyninės padėties ir, tam tikrais atvejais, tarnybos specifikos. Tik pradėjusio profesinę karo tarnybą kareivio (pvz.: baigusio bazinius karinius mokymus) atlyginimas ir kitos išmokos atskaičius mokesčius gali siekti nuo 1500 iki 2500 litų.

 

 

Taip pat šiuo metu kariuomenėje yra po keletą laisvų vietų ir kituose kariniuose daliniuose, dislokuotuose Jonavoje, Kaune, Tauragėje,  Panevėžyje ir Klaipėdoje. Šiuo metu kariuomenėje yra daugiau nei 100 laisvų pareigybių, skirtų profesinės karo tarnybos kariams. Apie trečdalis jų - kareivių pareigybės, kurias užimti pakanka pradinio karinio parengtumo, kuris įgyjamas baigus bazinius karinius mokymus (BKM). Kitos pareigybės reikalauja specialiųjų žinių ir gebėjimų (pvz. vairuotojai, ryšių ir informacinių sistemų specialistai, paramedikai ir kt.).

 

Dalis laisvų tarnybos vietų susidaro ir dėl Lietuvos kariuomenės daliniuose vykstančios nuolatinės karių rotacijos, karių išleidimo į atsargą ar kontrakto pabaigos, kitų priežasčių.

 

Priėmimą į profesinę karo tarnybą vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgų karo prievolės ir komplektavimo teritoriniai poskyriai, norintieji pretenduoti sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis taip pat gali registruotis mūsų interneto svetainėje.

 

Vyr. eil. V.Džiavečkos ir L. Bratiko nuotraukos.

 

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.