Vis daugiau darbdavių naudojasi lengvata įdarbindami bazinių karinių mokymų dalyvius


Darbdaviai gali gauti darbo užmokesčio subsidiją, jei įdarbina bazinius karinius mokymus baigusius asmenis, arba už savo darbuotojus, sugrįžusius juos atlikus.


Tokiu atveju darbdaviui kompensuojama dalis darbo užmokesčio, skirto mokėti tokiam asmeniui – 1,5 minimalios mėnesinės algos dydžio – 1275 lt.

 

Tokia subsidija taikoma darbdaviams, įdarbinusiems jaunuolius (tiek vaikinus, tiek merginas), savanoriškai dalyvavusius trijų mėnesių baziniuose kariniuose mokymuose.

 

Subsidija nuo įdarbinimo arba sugrįžimo į darbą dienos mokama 3 mėnesius baigus bazinius karinius mokymus.

 

„Džiugu, kad darbdaviai sužino apie šią subsidiją ir ja naudojasi, suteikdami galimybę jauniems žmonėms, norintiems savanoriškais pagrindais atlikti pareigą Tėvynei, dalyvauti baziniuose kariniuose mokymuose arba įdarbindami jau baigusius tokius mokymus,“ – sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas majoras Gintaras Valentukevičius.

 

Ši tvarka nauja, patvirtinta 2012 m. sausio 25 d. Pernai tokia karo prievolininkų įdarbinimo lengvata, kuri taip pat didina ir jaunimo užimtumą, pasinaudojo tik du darbdaviai, o šių metų pirmą pusmetį jau 12.

 

Darbdavys, siekiantis gauti subsidiją, turi kreiptis į teritorinę darbo biržą ir pateikti reikiamus dokumentus apie įdarbinamą asmenį.

 

Išsamią informaciją apie subsidijos mokėjimą ir prašymo bei reikalingų pažymų formas galima rasti Darbo biržos internetinėje svetainėje.

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.