Mokomajame pulke savo šaliai prisiekė 142 kariai

 

Liepos 19 d. Jonušo Radvilos mokomajame pulke Lietuvos Respublikai prisiekė dešimtoji Bazinio kario savanorio įgūdžių kurso ir dvidešimt pirmoji Bazinių karinių mokymų karių laidos. Iškilmingoje priesaikos ceremonijoje prisiekė 142 skirtingus tarnybos būdus pasirinkę kariai. 

 

Iškilmingoje karių priesaikos ceremonijoje karius pasveikino Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Romualdas Moldaris ir Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos Mokomojo pulko vadas pulkininkas leitenantas Algirdas Norkus. Karius palaimino Lietuvos kariuomenės Ordinariato kancleris kpt. Jonas Tamošiūnas.

 

Bazinis kario savanorio įgūdžių kursas (BKSĮK)  ir Baziniai kariniai mokymai (BKM)  Mokomajame pulke jų tarnyba prasidėjo liepos 1 dieną. Po trijų savaičių 85 BKSĮK ir 57 BKM kariai iškilmingai prisiekė Lietuvos Respublikai.

 

 

Priesaikos ceremonija nepaprastai didinga ir įsimintina prisiekiantiems kariams. Karys prisiekia ne tik ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, bet ir negailėdamas jėgų ir gyvybės ginti savo valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

 

Prisiekusių karių vardu skaityti priesaikos tekstą ir garbė pagerbti dalinio kovinę vėliavą suteikta jaunesniajam eiliniui Jaroslavui Achramovičiui. Tarnybos metu jis pasižymėjo kaip labai iniciatyvus, gerai įsisavinantis dėstomus dalykus, draugiškas su kuopos kariais, gerai ir laiku pavestas užduotis atliekantis karys.

 

„Tarnybą pasirinkau dėl noro pažinti savo asmenines galimybių ribas ir siekdamas sustiprėti fiziškai. Patikėjo visų vardu perskaityti priesaiką ir pabučiuoti pulko vėliavą – tikrai malonu, o man žinutė, kad viską darau teisingai“, - sakė Mykolo Riomerio universiteto studentas ir šiuo metu eil. eilinis J. Achramovičiui. Baigęs BKM 21-erių vaikinas planuoja tęsti studijas 4-ame universiteto kurse.

 

 

Geriausia BKSĮK kurso dalyve įvardinta KASP S. Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės karė j. eil. Ieva Žilinskaitė, kuriai KASP vadas įteikė atminimo dovaną.  Vos baigusi Kauno S. Dariaus ir S.Girėno gimnaziją ir pateikusi prašymą studijuoti mediciną, mergina iškart  išvyko į pirmuosius karių savanorių užsiėmimus. Kitą savaitę turėtų paaiškėti kur ir kokią specialybę studijuos karė savanorė j. eil. I. Žilinskaitė.

„Kario savanorio bazinis kursas labai intensyvus ir turiu pasakyti, kad reikėjo pastangų ir nusiteikimo jį pabaigti“, -sakė j. eil. I. Žilinskaitė.

 

Visiems kariams savanoriams įteikti BKSĮK baigimo pažymėjimai. 

 

Priesaikos dieną karių savanorių ir BKM karių keliai išsiskiria. Kariai savanoriai vyksta namo ir toliau karinių dalykų mokysis pasirinktos KASP kuopos sudėtyje. O BKM kariai  savaitgalį pailsėję tęs mokymus. BKM trunka 12 savaičių.  Baigę BKM dalis karių sieks tapti profesinės karo tarnybos kariais, kiti galbūt įsilies į karių savanorių gretas, treti –  kiek atitols nuo karybos -  pasirinks kitą profesiją ir atlikę pareigą kurs  civilinę karjerą.               

 

Mokomojo pulko informacija, nuotraukos L. Bratiko.

 

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.