Kariuomenės komplektavimo aktualijos – didžiausiose pajėgose daugiausia galimybių

 

Lietuvos kariuomenės Jungtiniam štabui patvirtinus 2013 m. II-ojo ketvirčio profesinės karo tarnybos karių poreikio suvestinę paaiškėjo, kad didžiausias „darbdavys“ kariuomenėje - Sausumos pajėgos.

 

 

Į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgas šį ketvirtį gali įsilieti daugiau nei pusšimtis reikalavimus atitinkančių ir profesinių įgūdžių turinčių atsargos karių.   

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose galėtų save realizuoti ne tik žvalgai, bet ir vairuotojai, turintys C kategoriją, ryšininkai, informacinių technologijų/sistemų specialistai. Ne vienas ginklų mėgėjas taip pat gali papildyti karių gretas, nes pasirinkimas platus – nuo šaulio iki granatsvaidininko padėjėjo. O atsižvelgiant į tai, kad kariuomenės dalinių išsidėstymo geografija yra plati – Jonava, Kaunas, Tauragė, Alytus, Panevėžys ar Klaipėda – kariai gali tarnauti netoli savo namų.

 

Karinėse Oro pajėgose yra galimybė tarnauti keliose Oro gynybos bataliono pareigybėse bei Aviacijos bazėje Šiauliuose.

 

Nebijantys vandens ir norintys stebėti vakarais į jūrą besileidžiančią saulę, gali sau rasti vietos karinėse jūrų pajėgose. Čia yra laisvų pozicijų karo laivuose –  nuo virėjo iki katerio vado.

 

Į Specialiųjų operacijų pajėgas ir Karo policiją gali pretenduoti tik tarnaujantys profesinėje karo tarnyboje arba krašto apsaugos savanorių pajėgose ir praėję specialią atranką kariai.

 

Lietuvos kariuomenę sudaro keturių rūšių pajėgos – Sausumos pajėgos, Oro pajėgos, Jūrų pajėgos, Specialiųjų operacijų pajėgos ir atskirieji vienetai (atskirieji batalionai, valdybos, junginiai, tarnybos, departamentai ir pan.).

 

Į profesinę karo tarnybą priimami 18-35 metų amžiaus Lietuvos piliečiai, tiek vyrai, tiek moterys, kurie yra baigę Bazinius karinius mokymus ar kitu būdu atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą. Taip pat kandidatai turi atitikti nustatytus sveikatos kriterijus bei negali būti bausti už tyčinius nusikaltimus.

 

 

Kandidatuojant į profesinę karo tarnybą yra svarbu ir kandidato išsilavinimas, sveikatos grupė bei profesiniai įgūdžiai ir asmeninės savybės. Remiantis statistika, apie 40% sėkmingai baigusių Bazinius karinius mokymus pasirašo profesinės karo tarnybos sutartis ir tęsia tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

 

Priėmimą į profesinę karo tarnybą vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgų teritoriniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai.

 

KASP informacija

R. Kauniečio (MP) nuotraukos

 

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.