Žvilgsnis į karių veidus tarnybos pradžioje ir mokymų pabaigoje

 

Veidai, šukuosenos ir nuotaiką išduodančios akys pasikeitę – fotografės pastebėjimai fiksuojant karių portretus tarnybos pradžioje ir po trijų mėnesių Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke.  Vilniaus dizaino kolegijos taikomosios fotografijos specialybės studentė Simona Novogrodskytė fotografavo Bazinių karinių mokymų (BKM) 17-os laidos karius  pirmąją tarnybos dieną ir mokymų pabaigoje.  

 

„Tikrai buvo smalsu pamatyti Lietuvos karių kasdienybę ir su jais pabendrauti akis į akį. Mes susitikome vos du kartus, bet antrasis susitikimas po 12 savaičių pertraukos  jau buvo visiškai kitoks nei pirmą kartą – jautėsi karių pasitikėjimas savimi,  jie buvo linksmesni ir truputį vizualiai pasikeitę“, - sakė fotografė.

 

Susitikimų metu kalbinti kariai pasakojo apie priežastis kodėl pasirinko BKM ir kai kurie prasitarė, jog sieja savo profesinę ateitį su Lietuvos kariuomene. Daugelis jų nori tapti profesinės karo tarnybos kariais.  

 

 „Šio projekto įgyvendinimo metu labiausiai įsiminė kandidatų atranka,  kai iš būrio išrikiuotų karių reikėjo išsirinkti aštuonis. Kuopos seržantui davus komandą, jie išsirikiavo ir kaip akmeniniai ir sustingo – jokių emocijų. Dabar suprantu, juk jiems tai buvo tarnybos pradžia“, - sakė S. Novogrodskytė.

 

Projektui buvo pasirinkti 6 vaikinai ir 2 merginos.Tiesa, pirmąją tarnybos dieną fotografuoti 8 kariai, o BKM baigė 6.  

 

„O fotografuoti karius buvo iššūkis tiek man, tiek jiems.  Iš pradžių jie atrodė lengvai išsigandę, jaučiausi lyg būčiau vietoj fotoaparato laikiusi kokį ginklą“,  - sakė madas fotografuojanti studentė. Jos nuomone, darbas su tikrais kariais tapo gera patirtimi ir įspūdžiai liko patys šauniausi.

 

BKM 12 savaičių vyksta  Mokomajame pulke.  Mokymus baigę kariai gali pretenduoti į profesinę karo tarnybą. Atranką į BKM ir profesinę karo tarnybą vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S. Novogrodskytė  nuotraukos

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.