Bazinius karinius mokymus pradėjo septynioliktosios laidos kariai

 

Kovo 4 dieną į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos Mokomąjį pulką atvyko septynioliktosios bazinių karinių mokymų (BKM) laidos kariai. 12 savaičių karinių dalykų pradžiamokslį pradeda 63 jaunuoliai. Šioje BKM laidoje tarnybą pradeda 6 merginos.

„Kario kelią pasirinkau vedama patriotinių paskatų. Džiaugiuosi, kad yra galimybė tarnauti ir merginoms“, – kalbėjo viena iš mokymus pradedančių merginų Vika Vaitekūnaitė. Mergina pridūrė, kad jei sėkmingai baigs bazinius karinius mokymus ir patiks kario duona, liks tarnauti Lietuvos kariuomenėje. Būsimoji karė yra baigusi Kauno technologijos universitetą ir įgijusi taikomosios fizikos specialybę.

 

Šioje BKM laidoje 9 kariai jau yra baigę įvairias šalies aukštąsias mokyklas ir įgiję skirtingas specialybes: nuo elektros energetikos iki aviacinės mechanikos inžinieriaus.  

Jauniausiam kurso dalyviui – jau po kurso sukaks 19 metų, o vyriausias kurso metu atšvęs 29-tąjį savo gimtadienį.

 

Į BKM kviečiami visi norintys 18–38 m. vyrai ir moterys. Jaunuoliams, baigusiems 12 savaičių trunkančius bazinius karinius mokymus, įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba, sėkmingai baigę mokymus pretenduoja sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis.

 

Jaunuoliams, atlikusiems bazinius karinius mokymus, yra numatytos skatinamosios priemonės – dalies sumokėtos studijų kainos kompensavimas, darbo ir įdarbinimo subsidijavimas, pirmenybė darbinantis į valstybės tarnybą, kai keli kandidatai surenka vienodus rezultatus ir kitos.

 

Šiais metais planuojama į BKM pakviesti 700 karių. Kita BKM laida tarnybą pradės balandžio 2 d.

 

Daugiau informacijos apie BKM – www.karys.lt.

 

                                               

 Mokomojo pulko informacija

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.