Balandį vyks mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ antrasis etapas

 

Balandžio 9–12 d. vyks antrasis mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ etapas. Antro turo testo užduotys bus susijusios su dabartine Lietuvos kariuomene ir jos istorija. Antrajam konkurso etapui mokiniai iki kovo 15 d. kviečiami užsiregistruoti internetiniame puslapyje: http://www.karys.lt/bendraukime/kzalk.html.

 

Į konkurso finalą bus pakviesti 30 geriausiųjų antrojo turo dalyvių. Šiemet jis vyks balandžio pabaigoje Marijampolėje dislokuotame Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione.

 

Pernai antrajame konkurso etape aktyviausiai dalyvavo Kauno, Lazdijų, Alytaus, Trakų ir Šakių moksleiviai. Tarp jų buvo ir tokių, kurie konkurse dalyvavo jau ketvirtą kartą.

 

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

 

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos štabe, kuriam vadovavo dabartinis Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius. Konkursu siekta paskatinti moksleivius domėtis savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu. Per visus konkurso gyvavimo metus konkurse dalyvavo daugiau kaip vienuolika tūkstančių mokinių iš visos Lietuvos.

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.