Iš regbio aikštės - į karinį poligoną

 

Turėjo vaikinas svajonę, ne vieną, dvi... Pirmoji svajonė buvo tapti profesionaliu regbio žaidėju.  O antroji – tapti Lietuvos kariu. Jurbarkietis Justinas Urbonas, trumpam nutraukęs sportininko karjerą,  pradėjo įgyvendinti antrąją savo svajonę ir pradėjo gilintis į karybos subtilybes.

 

2013 m. vasario 4 d.  iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ios rinktinės Tauragės teritorinio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus į Bazinius karinius mokymus (BKM) buvo išlydėti trys vaikinai. Tarp pareiškusių  norą tarnauti Lietuvai Tėvynei -  greitai 21-ąjį švęsiantis Justinas Urbonas. BKM 12 savaičių vyksta Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke.  

 

 

Justinas regbį pradėjo žaisti būdamas devynių metų.  Kadangi tai buvo pirmoji vaikino svajonė, jis jos siekė atkakliai. Iki vidurinės mokyklos baigimo Justinas regbį žaidė Jurbarko regbio klube „Lūšis“. Pirmoji pergalė vaikinui – laimėtas Lietuvos regbio čempionatas vaikų amžiaus grupėje. Sulaukęs pilnametystės Justinas regbį pradėjo žaisti regbio klube „Vairas“.

2009 metais laimėtas Lietuvos čempionatas žaidžiant jaunimo grupėje (U-20), o 2010 metais, Lietuvos jaunimo regbio rinktinė, kurioje žaidė Justinas,  laimėjo Europos čempionatą. Lietuvos nacionalinėje rinktinėje Justinas žaidžia nuo 2011 m. Jau tris kartus iš eilės rinktinės komanda yra tapusi Lietuvos čempionais.

„Regbis – džentelmenų sportas.  Taip vadinamas todėl, kad žaidimo metu visi žaidėjai siekia pergalės negailėdami savo jėgų ir energijos. Tai puiki galimybė aikštelėje palikti visas savo neigiamas emocijas, „išsikrauti“. O po varžybų, kartu su priešininkų komandos žaidėjais, galime bendrauti, leisti smagiai laiką. Šis žaidimas moko išlaikyti emocinę pusiausvyrą“, - apie regbį pasakojo Justinas.

 

 

Šio sporto Justinas palikti neplanuoja. Tačiau dabar jis nusprendė vytis savo antrąją svajonę – tapti Lietuvos kariu. Susipažinęs su galimybėmis ir perspektyvomis tarnauti Lietuvos kariuomenėje, jis pareiškė norą vykti į  BKM. Vėliau vaikinas svajoja apie profesinę karo tarnybą ir kaip pats pusiau juokais sako, kad  žūtbūt sieks patekti į Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgas.

„Man reikia veiksmo, judesio. Nemoku ir negaliu sėdėti vietoje. Manau atėjęs į kariuomenę pateisinsiu savo norus ir lūkesčius“, - prieš tarnybą kalbėjo J. Urbonas.

Jaunesnysis eilinis J. Urbonas šiuo metu tarnauja BKM 16-oje laidoje.  Pirmosiomis BKM dienomis kariuomenės naujokai gali pasitraukti iš mokymų. 60 karių, tarp jų ir jurbarkietis, tęsia mokymus. Penki jaunuoliai pasitraukė savo noru, o vienas susirgo. Po poros savaičių ši BKM laida iškilmingai duos kario priesaiką.     

Baigus BKM kariai gali pretenduoti į profesinę karo tarnybą ir priklausomai pagal reitingą rinktis tarnybos vietas. 

Pirmosiomis tarnybos dienomis jurbarkietis negalvojo kur norėtų pradėti profesinę karo tarnybą, tačiau ypač apsidžiaugtų galimybe  tarnauti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotame pėstininkų batalione. Taip pat vaikinas tikisi, po 3 mėnesių vėl paimti regbio kamuolį ir išbėgti į aikštę.

Galbūt būsima profesinės karo tarnybos vieta ir lems sporto klubą, kuriam atstovaus vaikinas.    

 

 

Informaciją parengė vyr. srž. Reda Montvilienė (KASP)  

Nuotraukos iš Mokomojo pulko ir asmeninio albumo.

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.