Tradicinėje parodoje – išsamiai apie karines studijas ir paskatinimus už atliktą karo tarnybą

 

Šių metų vasario 7-9 dienomis Vilniuje rengiamoje 11-oje  tarptautinėje žinių ir išsilavinimo  parodoje „Studijos  2013“ dalyvaus Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ir kelių Lietuvos kariuomenės padalinių atstovai. „Studijos 2013“ yra didžiausia tokio pobūdžio paroda šalyje.

 

Parodoje „Studijos 2013“  bus galimybė susipažinti su karinių studijų programomis, privalumais atlikus Bazinius karinius mokymus (BKM), kaip derinti studijas su kariniais mokslais ir susipažinti su kai kuria kariuomenės ginkluote. Kario profesijos ir kariuomenės pristatymu rūpinasi Krašto apsaugos savanorių pajėgos. 

 

 „Besidomintiems studijomis turime du pasiūlymus: verta apsvarstyti galimybę baigti bazinius karinius mokymus ir pasinaudoti iki 50 procentų kompensacija studijoms. Taip pat norintys paįvairinti savo studijas, kviečiami tapti kariais savanoriais ar išbandyti save Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose“, - sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas mjr. Gintaras Valentukevičius. Pasak karininko, karyba besidominčiam jaunimui yra sudarytos geros sąlygos išmokti karinių dalykų.   

 

Karo akademijos studijų skyriaus atstovai pristatys studijų programas bei papasakos apie studijas vienintelėje šalies karinėje aukštojoje mokykloje. Parodoje dalyvaujantys kariūnai pasidalins įspūdžiais apie karinius mokslus ir gyvenimo sąlygas akademijoje.

 

Pirmąją parodos dieną Lietuvos kariuomenės stende bus galimybė susipažinti su Lietuvos kariuomenės oro pajėgomis. Ginkluotės ir remonto depo kariai pristatys aviacijoje naudojamą įrangą.  

 

Antrąją parodos dieną su lankytojais bendraus Lietuvos kariuomenės daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kariai. Taip pat galima bus plačiau išgirsti apie Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus medicinos studentams.   

Paskutinę parodos dieną moksleiviai ir parodos svečiai turės galimybę susipažinti su priešlėktuvine gynybos sistema RBS-70. Ją pristatys Oro gynybos bataliono kariai.

 

Tradiciškai Karo akademijos ir kariuomenės stendai sulaukia didelio lankytojų skaičiui.

 

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.