Pasibaigus kartotinėms pratyboms dešimt rezervo karių pareiškė norą grįžti į kariuomenę

Uždarymo ceremonijos metu visiems jų dalyviams buvo įteikti abiejų pratybas organizavusių padalinių – Mokomojo pulko ir Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono – vadų pasirašyti pažymėjimai apie sėkmingai baigtus rezervo karių mokymus. Keletui labiausiai pasižymėjusių karių asmeniškai buvo įteiktos raštiškos padėkos.

 

„Šios pratybos tiek jums, tiek mums buvo savotiškas eksperimentas. Malonu suprasti, jog abiem pusėm eksperimentas pavyko“, - mokymų uždarymo ceremonijos metu sakė Algirdo bataliono vadas majoras Ričardas Dumbliauskas. Mokomojo pulko Mokomojo bataliono vadas majoras Ramūnas Salys pabrėžė visapusišką pratybų metu įgytos patirties svarbą bei linkėjo kariams ir asmeniniame gyvenime išlaikyti mokymų metu parodytą motyvaciją, norą tobulėti ir gerą nuotaiką.

Pirmąją savaitę pratybų dalyviai Mokomajame pulke atnaujino taktikos ir šaudymo įgūdžius, susipažino su dabartine Lietuvos kariuomenės ginkluote ir technika, atnaujino žinias rikiuotės ir karinių ceremonijų srityse. Antrąją mokymų savaitę rezervo kariai, vadovaujami Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono profesinės karo tarnybos karių, dalyvavo lauko pratybose, kurių metu gyveno Gaižiūnų poligone įrengtoje lauko stovykloje ir treniravosi veikti mūšio lauke individualiai bei skyriaus sudėtyje.

Paklaustas, kas pratybų metu buvo sunkiausia, už pasižymėjimą ir iniciatyvą padėkos raštu apdovanotas jaunesnysis eilinis Virginijus Mačiulaitis sakė: „Sunkoka buvo būti savotiškoje nuolatinėje parengtyje, kuomet visuomet turi būti pasiruošęs stoti į rikiuotę ir vykdyti užduotis, sunku buvo ir per parą trukusias baigiamąsias pratybas iškęsti oro išdaigas, tačiau tai tik smulkūs nemalonumai, kurie nė kiek nepaveikė bendro gero įspūdžio apie pratybas“. „Įspūdingiausia man turbūt buvo vakarykščiai sprogimai, kuomet jais Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro specialistai baigiamųjų pratybų metu imitavo artilerijos ugnį“ – įspūdžiais dalijosi karys.

Džiugu paminėti, kad pasibaigus pratyboms norą stoti į profesinę karo tarnybą pareiškė dešimt rezervo karių. Pratybų metu viskas vyko sklandžiai, neužfiksuota jokių drausmės pažeidimų ar traumų.

Visi į šiuos kartotinius mokymus pakviesti asmenys privalomąją pradinę karo tarnybą atliko 2005-2008 m. Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ padaliniuose. Šiomis pratybomis po beveik dešimties metų pertraukos atnaujinamas Lietuvos kariuomenės rezervo rengimas. Kitąmet atnaujinti karinių įgūdžių planuojama pakviesti apie keturis šimtus rezervo karių.

Nuotraukos vyr. leitenanto Gintauto Ciunio

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.