Prasidėjo kandidatų studijuoti Lietuvos karo akademijoje atranka

Jaunuoliai, norintys nuo kitų mokslo metų studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, jau gali dalyvauti atrankoje, kurią organizuoja Karo akademijos Atrankos centras. Tik išlaikę profesinio tinkamumo testą asmenys įgys teisę stoti į Akademiją.

 

Atrankoje kviečiami dalyvauti vaikinai ir merginos nuo 16 metų (bet ne vyresni kaip 25 metų) ir teistumo neturintys Lietuvos Respublikos piliečiai. Jie jau gali registruotis skambindami Atrankos centro telefonais, nurodytu laiku atvykti į Karo akademiją ir čia atlikti profesinio tinkamumo testą.

 

2012–2013 metais studijoms Akademijoje planuojama priimti iki 70 jaunuolių.

 

Daugiausia atrinktų jaunuolių galės mokytis pagal tris studijų programas: tarptautinių santykių, personalo vadybos, moderniųjų gynybos technologijų. Studijos pagal šias programas derinamos su pėstininko karinio rengimo programa. Baigę mokslus asmenys įgis būrio vado kvalifikaciją ir atitinkamai politikos mokslų, viešojo administravimo arba vadybos bakalauro kvalifikacinį laipsnį.

 

Jaunuolius karinėms oro pajėgoms planuojama rengti pagal kariuomenės poreikį. Jie bus priimti studijuoti į bendrai Karo akademijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos instituto parengtas programas: orlaivių pilotavimo, aviacijos mechanikos inžinerijos, elektronikos inžinerijos, automatikos ir skrydžių valdymo. Baigę orlaivių pilotavimo arba skrydžių valdymo studijas jaunuoliai įgis aeronautikos inžinerijos magistro kvalifikacinį laipsnį, o pasirinkę kitas programas – aeronautikos inžinerijos bakalauro kvalifikacinį laipsnį.

 

Jaunuoliai, pareiškę norą studijuoti pagal moderniųjų gynybos technologijų vadybos studijų programą, po pirmo semestro Karo akademijoje turės galimybę tęsti studijas Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Čia jiems bus suteikiamas profesinio bakalauro laipsnis ir KJP leitenanto laipsnis, leidžiantis tarnauti Karinėse jūrų pajėgose.

 

Į Lietuvos karo akademiją priimamų studentų skaičius kitiems mokslo metams yra nustatytas įvertinus karininkų poreikį 2017 metais, kariuomenės būrių, į kuriuos būtų galima paskirti Lietuvos karo akademijos absolventus, skaičių, taip pat tai, kiek karininkų iki 2017 metų bus išleista į atsargą.

 

Norintys dalyvauti atrankoje jaunuoliai ir jaunuolės kviečiami registruotis Lietuvos karo akademijos Atrankos centro telefonais: (8 5) 212 7092, 210 3593, 210 3589.Registracija vyksta darbo dienomis 8–17 val. (penktadieniais – iki 15.45 val.).Išsamesnės informacijos apie atranką ir studijas galima rasti Lietuvos karo akademijos internetinės svetainės www.lka.lt

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.