Kariuomenėje daugiau galimybių - jau turintiems specialybes

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo pateiktoje personalo poreikio 2012 metų IV ketvirčiui suvestinėje yra laisvų pozicijų trijose kariuomenės rūšių pajėgose, tačiau kandidatams keliami profesiniai reikalavimai.

 

 

„Pavyzdžiui, Sausumos pajėgoms reikalingi C vairuotojo kategoriją turintys ir reikalavimus atitinkantys kandidatai, o  Karinėms jūrų pajėgų  laivų flotilei reikia elektromechaniko ir virėjo. Kariuomenėje kaip ir verslo struktūrose,  ypač vertinami savo sričių specialistai“, - sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP)  štabo Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas mjr. Gintaras Valentukevičius.  

Sausumos pajėgose puikiai galėtų pritapti mėgstantys ginkluotę, kadangi yra keletas laisvų minosvaidininkų ar kulkosvaidininkų padėjėjų. Taip pat  profesinius įgūdžius galėtų tobulinti vairuotojai ir ryšininkai.  Sausumos pajėgų padalinių geografija labai plati, todėl kandidatai gali tarnauti netoli savo namų. Pavyzdžiui, Kaune, Jonavoje ar Šiauliuose.   

Karinėse Oro pajėgose yra galimybė tarnauti keliose Oro gynybos bataliono pareigybėse ir Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdyboje.

Karinėse jūrų pajėgose daugelis laisvų pozicijų kariniuose laivuose: Įvairių specialybių atstovai galėtų pradėti tarnybą – nuo virėjo iki naro išminuotojo.

„Tarnyba karo laivuose turėtų žavėti romantikos mėgėjus – tikrai ne kiekvienas gali eiti į laivą bei atlikti tinkamai savo pareigas banguotoje jūroje“, – mano mjr. G. Valentukevičius.   

Į Specialiųjų operacijų pajėgas ir Karo policiją gali pretenduoti tik tarnaujantys profesinėje karo tarnyboje ir praėję specialią atranką. 

Į profesinę karo tarnybą priimami 18-35 metų amžiaus Lietuvos piliečiai, kurie atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą ir atitinka sveikatos kriterijus bei nėra bausti už tyčinius nusikaltimus. Kandidatuojant į profesinę karo tarnybą atsižvelgiama į kandidato išsilavinimą, sveikatos grupę ir profesinius įgūdžius, todėl reitinguojant tokie asmenys turi daugiau galimybių tapti kariu.

Priėmimą į profesinę karo tarnybą vykdo KASP teritoriniai poskyriai. 

L. Bratiko nuotraukos.

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.