Paskutinės mokyklos atostogos – kariuomenėje

Šią vasarą 15 moksleivių  iš visos Lietuvos savo atostogas praleido kariuomenėje – jie dalyvavo 12 savaičių trukmės Baziniuose kariniuose mokymuose (toliau–BKM)  Tarnybą Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke pradėję birželio 11 dieną moksleiviai ją baigs paskutinę vasaros dieną. Kitą savaitę  šios BKM laidos kariams paskutinis egzaminas – baigiamosios karinio pradžiamokslio lauko taktikos pratybos.

 

„Atostogos kariuomenėje – galima ir taip sakyti. Negaliu įvardinti vienos priežasties kodėl aš atėjau į BKM – tai lyg savotiška avantiūra, kuri pasiteisino daugiau nei 100 procentų“, – sako būsima Baisogalos gimnazijos abiturientė ir šiuo metu jaunesnioji eilinė Živilė Visockaitė. 

 

„Galimybė ateityje gauti nuolaidų besimokant aukštojoje mokykloje paskatino mane ateiti į mokymus. Svarsčiau galimybę padirbėti užsienyje, bet tikėdamasis įgauti daugiau patirties ir naujų įspūdžių, pasirinkau tarnybą“, – sakė Vilniaus Tuskulėnų vidurinės mokyklos abiturientas ir j. eil. Martynas Jarmalis.

Daugelis BKM dalyvaujančių moksleivių prisipažino, kad apie jų neįprastas atostogas žino tik tėvai ir patys artimiausi draugai, bet mokyklose apie tai nebuvo garsiai kalbama.   

 

BKM dalyvavo šių mokyklų moksleiviai: Vilnius Užupio ir Vytauto Didžiojo gimnazijų, Vilniaus  Tuskulėnų ir Gerosios Vilties vid. „mokyklų,  Didžiasalio Ryto vid. mokyklos,  Anykščių A. Baranausko“ vid. mokyklos,  Baisogalos gimnazijos, Klaipėdos Aukuro  gimnazijos ir Vytės pagrindinės mokyklos,  Radviliškio Lizdeikos gimnazijos,  Kauno Neveronių vid. mokyklos, Plungės, Lentvario M. Šimelionio gimnazijos, Biržų bei ir Utenos Saulės gimnazijų.

„Beprotiškai sunku pirmosiomis dienomis, bet po priesaikos viskas lyg nušvito kitomis spalvomis“, – teigė j.eil. Ž. Visockaitė. Pasak jos, BKM metu jai labiausiai patiko užsiėmimai su ginklais ir šaudymo pratybos.

 

„Savotiškas lūžis galbūt įvyko 5–6 tarnybos savaitę – jau tuomet nenervino anksti ryte skambanti komanda „kuopa kelt“, pripranti prie rikiuotės ir dienotvarkės, o kariniai mokslai vis labiau „įtraukė“, prasidėjo lauko pratybos“, – sakė j.eil. M. Jarmalis. Vaikinas prisipažino, kad jam asmeniškai patiko topografija ir žygiai, o kurso metu mielai būtų sumažinęs rikiuotės užsiėmimų valandų skaičių.

 

„Kurso metu gavome labai daug informacijos, o praktiniai užsiėmimai ir lauko pratybos buvo puiki proga viską išbandyti realiai. Na, jeigu kažką praleidai teorinių užsiėmimų metu, pratybose negalėsi atlikti užduoties, tuomet teks dirbti dvigubai,“– sakė Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos moksleivis ir j. eil. Edmundas Ravdo. Vaikino nuomone, ši vasara daugeliui jų tapo savarankiškėjimo ir naujos profesijos pažinimo laikotarpiu.  

 

“Niekada nelaukdavau mokslo metų pradžios, bet šį kart kitaip – net labai noriu į mokyklą. Puikiai žinau, kad bus net lengviau nei kariuomenėje, kur teoriją teko bandyti lauko pratybose – juk mokykloje juk lauko pratybų nebus“, – mano j. eil. M. Jarmalis.

 

„Išmokome džiaugtis mažais dalykais, susigyvenome su daug skirtingų žmonių ir pajutome karišką muštrą, et dabar jau norisi į mokyklą“, – teigė E. Ravdo.   

 

„Taip, rugsėjo 3 dieną į mokyklą ir kiek neramu, kadangi reikės būti su sijonu – po lauko pratybų užduočių šiandien mano kojas „puošia“ viena kita mėlynė. Žinoma, ši problema nesunkiai sprendžiama“, – juokavo j. eil. Ž.Visockaitė.

Rugsėjo 3-čią daugelis BKM 9 laidos karių vėl stovės rikiuotėje – tik šį kart jie įsilies į margaspalvę kolegų minią, o šautuvus pakeis gėlės savo mokytojams.  

 

   

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.