Rezervo kariai susirinko į kartotines pratybas

Individualius kario įgūdžius pratybų dalyviai atnaujins teorinių paskaitų ir praktinių pratybų metu pirmąją pratybų savaitę Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje. Kasdien rengimui bus skiriama iki 11 mokymo valandų, lauko pratybų metu – iki 16. Jaunuoliams bus priminti taktikos, apsaugos nuo masinio naikinimo ginklų panaudojimo poveikio, ginklų valdymo, priežiūros ir šaudybos pagrindai, krašto apsaugos statutų reikalavimai, rikiuotės ir karinių ceremonijų elementai, teks laikyti ir karių fizinio pasirengimo testą.

 

Kolektyvines skyriaus lygmens užduotis rezervo kariai prisimins ir vykdys antrąją pratybų savaitę taip pat Rukloje įsikūrusiame Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione. Šios savaitės metu pratybų dalyviai gyvens įrengtoje lauko stovykloje, palapinėse. Kariai atliks taktinį žygį pėsčiomis, susipažins su šiuo metu batalione naudojama ginkluote ir karine technika, veiks patrulio bazėje, kas apkasus, vykdys suplanuotas atakas, gynybą, pasalas, mokysis įrenginėti apsaugines kliūtis, susipažins su žvalgybos pagrindais ir įveiks karinį kliūčių ruožą. Užduotys bus vykdomus tiek šviesiu, tiek ir tamsiu paros metu.

Organizuoto mobilizacinio rezervo formavimo planai numato, kad rezervo kariai žinias turėtų atnaujinti padalinyje, kuriam būtų priskirti galimos krizės atveju, todėl į pratybas pašaukti tik jaunuoliai, atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ padaliniuose.

Galiojantis Karo prievolės įstatymas numato šias pateisinamas neatvykimo į vietinę teritorinę karinę įstaigą nurodytu laiku priežastis: šauktinio liga, šeimos nario ar artimo giminaičio mirtis, stichinė nelaimė ar nelaimingas atsitikimas, šauktinio mokymasis užsienyje. Nuo mokymų atleidžiami asmenys, kurie yra vieninteliai šeimos maitintojai ar turintys, du  ir daugiau mažamečių vaikų. Taip pat nuo tarnybos atleidžiami vyrai, auginantys vaiką iki vienerių metų arba tie, kurie artimiausiu metu planuoja šeimos pagausėjimą.

Asmenims, pašauktiems į pratybas, už pratybų laikotarpį yra mokamas turimą karinį laipsnį atitinkamas tarnybinis atlyginimas arba asmens gaunamas vidutinis darbo užmokestis, jei jis didesnis nei atlyginimas pagal turimą karinį laipsnį. Šios išlaidos dengiamos iš Krašto apsaugos ministerijos biudžeto. Be to, atvykę į kartotines pratybas atsargos karo prievolininkai aprūpinami gyvenamąja vieta, maistu, apranga ir ekipuote, jiems suteikiamos ir visos kariui priklausančios socialinės garantijos, nes pratybų laikotarpiu jie įgyja kario statusą. Pratybose dalyvauja tik tie pašaukti parengtojo rezervo kariai, kuriems tai leidžia prieš pratybas karo medikų įvertinta sveikatos būklė.

Kitąmet tokioms pratyboms numatyta pakviesti apie 400 asmenų. Atsargos karo prievolininkų karinės pratybos organizuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir mobilizacinio rezervo rengimo ir karo prievolės įstatymo nuostatomis.

Pastaba žiniasklaidai: rugpjūčio 17 d. Rukloje planuojama organizuoti pratybų svečių ir žiniasklaidos dieną. Išsamesnė informacija apie renginį bus išplatinta vėliau.

Asmuo ryšiams – kapitonas Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų vadovybės viešųjų ryšių karininkas, mob. tel. 8 640 45 380.

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.