Didinamas Butigeidžio dragūnų bataliono karių skaičius

Pasikeitus užduotims ir pavaldumui didėja Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotasis pėstininkų bataliono (BDMPB) karių skaičius. Klaipėdoje įsikūręs karinis padalinys antrajame šių metų pusmetyje planuojama priimti daugiau pusšimtį naujų karių.  

 

 

„Dragūnų batalionas gerai žinomas pajūryje – kariai nuolat dalyvauja įvairiose šventėse, pas mus dažnai vieši moksleiviai. Šiuo metu mokomasis batalionas performuojamas į motorizuotų pėstininkų vienetą ir keičiasi struktūra. Savo batalione norėtume pamatyti pareigingus ir norinčius tarnauti kaip sako kario priesaika“,- sakė BDMPB štabo karininkas kpt. Žydrūnas Leonavičius.   

 

Kandidatuoti į profesinę karo tarnybą gali kandidatai atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą arba bazinius karinius mokymus bei atitinkantys reikalavimus – amžiaus, neteisti už sunkius nusikaltimus,  išsilavinimo ir sveikatos. Pavyzdžiui, eilinių karių pareigas gali užimti kandidatai iki 35 metų. 

 

Profesinės karo tarnybos kariai galės užimti įvairias pareigas nuo taikliojo šaulio iki granatsvaidininko padėjėjo. Taip pat į karių gretas galėtų įsilieti įvairias kategorijas turintys vairuotojai.  

 

„Pastaruoju metu priimant į profesinę karo tarnybą šiame regione dominavo jūreiviškos specialybės ir dėl specifinių reikalavimų buvo didelė konkurencija. Dragūnų bataliono pertvarka praplečia specialybių ratą ir suteikia galimybe kandidatuoti didesniam asmenų ratui“, - sakė Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus viršininkas mjr. Gintaras Valentukevičius.

 

Priėmimą vykdo Krašto apsaugos savanorių pajėgų karo prievolės ir komplektavimo teritoriniai poskyriai arba galima registruotis svetainėje www.karys.lt

 

Šiuo metu Klaipėdoje dislokuotas BDMPB savo istoriją skaičiuoja nuo 1992 metų birželio 19 dieną.  Nuo 2004 m. rugsėjo 1 d. iki 2012 metų pradžios batalionas buvo priskirtas Krašto apsaugos savanorių pajėgoms ir rengė įvairaus lygio karių savanorių mokymus.

Nuo 2012 m. sausio 1 d. batalionas perėjo į tiesioginį Sausumos pajėgų vado pavaldumą. Šiuo metu BDMPB batalioną, kuriam vadovauja plk. ltn. Algirdas Mackonis,  sudaro bataliono štabas, štabo aprūpinimo tarnyba ir kuopos.

 

A. Pliadžio nuotraukos.

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.