Po BKM profesinę karo tarnybą pradeda daugiau nei 20 naujokų

Iš 42 Baziniuose kariniuose mokymuose (BKM) dalyvavusiųjų karių 22 nusprendė tęsti profesinę karo tarnybą ir pasirinko savo tarnybos vietas  Sausio 27 dieną Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke vyko 15-osios BKM karių laidos atrankos į profesinę karo tarnybą ir skyrimo į karinius vienetus komisijos posėdis  Padrąsinantį žodį kariams tarė Lietuvos kariuomenės vyriausiasis puskarininkis srž. mjr. Arūnas Birbalas.

 BKM sėkmingai baigė 25 jaunuoliai, kurių tarpe buvo pirmoji mergina - Monika Grybaitė iš Anykščių.

“Sunku buvo priprasti prie rutinos, truputį gąsdino šaltis, tačiau viską ištvėrėme. Džiaugiuosi, kad pasiekiau savo tikslą ir dabar galėsiu tarnauti Karo policijoje”, - sakėMonikaGrybaitė. BKM baigusi mergina gražiai atsiliepė apie savo kurso bendražygius ir paramą vieni kitiems.

Kursas truko 12 savaičių. Trijų mėnesių sunkumus vainikavo įgyti BKM baigimo pažymėjimai ir pasiūlytos PKT vietos. Jaunuoliai tarnybą skirtinguose Lietuvos daliniuose pradės nuo vasario 6 d. Daugiausia jų – 7 tarnybą tęs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione, 4 paskirti Sausumos pajėgų vado žinion ir tarnaus šiose pajėgose, o 3 pradės tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotame pėstininkų batalione.Podu naujokus įsilies į Karo policijos, Karinių oro pajėgų ir  Karaliaus Mindaugo mechanizuotų pėstininkų bataliono karių gretas, po vieną pradės tarnybą “Geležinio vilko” brigadoje ir Karinėse jūrų pajėgose.

Tarp pirmų trijų geriausiai baigusių jaunuolių, yra net du iš Alytaus. Geriausiai baigęs mokymus, Rimvydas Uleckas, atrodė labai ryžtingai nusiteikęs būsimai tarnybai, kurią pradės Algirdo motorizuotojo pėstininkų bataliono žvalgų kuopoje.

“Per pirmas dvi savaites adaptuojiesi, o po to jau lengviau. Reikia priprasti. Patiko disciplina, tvarka”, - sakė Rimvydas Uleckas ir jam pritarė kiti kurso draugai.

Dalyvavusieji BKM, bet toliau netęsiantys PKT, įrašomi į kariuomenės rezervą. 

Artimiausia ir antroji šių metų BKM laida tarnybą prasidės vasario 13 d. 2012 metais į BKM planuojama pakviesti 700 karių.

 

 

A. Pliadžio (KAM) nuotraukos

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.