Kariuomenės dienos minėjimas Vilniaus Balsių pagrindinėje mokykloje

 

Nacionalinės gynybos diena – tai galimybė vyresnių klasių moksleiviams trumpai susipažinti su krašto apsaugos sistema, Lietuvos kariuomene. Tai taip pat patriotinio, pilietinio ir tautinio ugdymo dalis. Vilniaus Balsių pagrindinė mokykla, bendradarbiaudama su KASP Didžiosios Kovos  apygardos 8-os rinktinės Vilniaus teritorinio karo prievolės komplektavimo skyriumi, organizavo netradicinio ugdymo dieną vyresnių klasių mokiniams. Netradicinėse Lietuvos kariūnų vedamose pamokose dalyvavo 8A, 8B, 8C ir 10 klasių mokiniai. Kariai mūsų mokyklos mokiniams vedė 4 pamokas:

 

1. Lietuvos kariuomenė. Krašto apsaugos sistema, įsidarbinimo galimybės, tarptautinės misijos. Dėstytojas kpt. Darius Šerėnas

 

2. Karinės rikiuotės pamoka. Rikiuotės statuto bendrosios nuostatos, pagrindinės komandos ir rikiuotės rūšys.

 

3. Fizinio lavinimo pamoka. Taktinės- karinės estafetės ir žaidimai. Instruktorius vrš. Eimantas Tamulynas.

       

4. Kario ekipuotė ir ginkluotė. Karys ypatingomis sąlygomis, karinės ekipuotės dėvėjimas, ginkluotės ekspozicija. Instruktorius št. srž. Igoris Bartanovičius.

 

Mokiniai ypač aktyviai dalyvavo karių vedamose pamokose, džiaugėsi galėdami mokytis nedradiciniais metodais. Nacionalinės gynybos diena suteikė galimybę moksleiviams susipažinti su krašto apsaugos sistema, kariuomenės veikla ir tradicijomis. Šis susitikimas sudarė sąlygas glaudžiau bendradarbiauti su mokymo įstaigomis, keistis informacija, plėsti akiratį. Nacionalinės gynybos diena gerokai papildė pažintinės veiklos, profesinio orientavimo ir pilietinio ugdymo programą mokykloje. Ugdo patriotizmą, atsakomybę, pareigos jausmą už savo valstybę ir skatina moksleivius būti drąsiais, fiziškai ir dvasiškai stipriais.

 

Daugiau akimirkų iš karių ir moksleivių susitikimo:

 

 

 

Nuotraukų ir teksto aut. - Vaiva Lipnevičienė

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.