2014 metus BKM baigė daugiau nei 700 karių

 

 

2014 m. tarnybai į Bazinius karinius mokymus, organizuojamus Jonušo Radvilos mokomajame pulke (Jonavos r., Rukla) buvo pašaukta virš 900 jaunuolių viso 13 laidų per metus. Sėkmingai mokymus baigė ir papildė aktyvųjį Lietuvos kariuomenės rezervą daugiau nei 700 jaunuolių. Š. m. gruodžio 12 d. Lietuvos Respublikai prisiekė paskutinė šiais metais 38-oji Bazinių karinių mokymų karių laida – 51 jaunuolis iš jų 4 merginos. Tarnybai į Mokomąjį pulką jaunuoliai buvo pašaukti lapkričio 24 dieną.

 

Baziniai kariniai mokymai, trukantys 12 savaičių, Lietuvos kariuomenėje buvo pradėti organizuoti nuo 2011 m. rudens. Naujokai į bazinius karinius mokymus atvyksta iš įvairių Lietuvos regionų. Į paskutinio šaukimo šiais metais mokymus daugiausia jaunuolių susirinko iš Vilniaus ir Kauno, taip pat Šiaulių, Klaipėdos regionų. BKM jaunuoliai dažniausiai renkasi dėl galimybės siekti profesinės karo tarnybos, šių mokymų taikomų lengvatų studijuojant, darbo subsidijų galimybės, noro išbandyti save, įgyti karinių žinių.

 

 

Iškilmingos priesaikos ceremonijos metu visų prisiekusių karių vardu teisė skaityti priesaikos tekstą ir pagerbti Mokomojo pulko kovinę vėliavą suteikta jaunesniajam eiliniui Vytautui Grigauskui. Į Bazinius karinius mokymus karys atvyko iš Kauno. Jis yra baigęs Kauno Vytauto Didžiojo universiteto teisės studijas. Tarnybos metu pasižymėjo kaip motyvuotas, gerai vykdantis savo pareigas karys. Paklausus j. eil. Vytauto Grigausko kas paskatino jį atvykti tarnauti į Bazinius karinius mokymus, karys atsakė: ,, Tarnauti atėjau pirmiausiai tikėdamasis likti profesinėje karo tarnyboje, o labiausiai kario profesija mane sužavėjo disciplina, karinių dalykų treniruotėmis, atsakomybe už save ir savo draugus.“

 

 

Į Bazinius karinius mokymus  savanoriškumo pagrindais kviečiami 18–35 metų karo prievolininkai, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos. Jaunuoliams, baigusiems bazinius karinius mokymus, įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba, sėkmingai baigę mokymus galės pretenduoti sudaryti profesinės karo tarnybos sutartis.

 

Jaunuoliams, atlikusiems bazinius karinius mokymus, naujoje Karo prievolės įstatymo redakcijoje numatytos skatinamosios priemonės – dalies sumokėtos studijų kainos kompensavimas, pirmenybė darbinantis į valstybės tarnybą, taip pat numatytas darbo ir įdarbinimo subsidijavimas ir kt. Baziniai kariniai mokymai organizuojami siekiant užtikrinti kariuomenės mobilizacijos rezervą ir sudaryti sąlygas jaunuoliams įgyti pagrindinį karinį pasirengimą, siekti profesinės karo tarnybos kario karjeros Lietuvos kariuomenėje. Daugiau informacijos: www.karys.lt arba nemokamu telefonu 8 800 12 340.

 

Daugiau nuotraukų iš 38-osios laidos priesaikos ceremonijos:

 

 

 

 

Pranešimas ir fotografijos Mokomojo pulko

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.