Gaižiūnų poligone vyko KASP darbdavių diena!

 

 Praėjusį savaitgalį (spalio 25 d.) Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone Rukloje Krašto apsaugos savanorių pajėgos organizavo karių savanorių darbdaviams skirtą renginį.

Pirmajame tokiame renginyje, organizuotame visos šalies mastu, dalyvavo apie 200 esamų ir potencialių darbdavių iš visos Lietuvos.

 

 

 

 

 

Gausiai susirinkusius renginio dalyvius pasveikino Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Darius Vaicikauskas. Vėliau dalyviai stebėjo KASP karių parodomąją programą, o po jos visi buvo kariška tvarka suskirstyti į būrius ir turėjo galimybę sudalyvauti įvairiose rungtyse. Visiems daugiausiai emocijų suteikė šaudydamas automatiniais šautuvais AK-4 ir pasivažinėjimas poligone šarvuočiu M-113. Visi susirinkę galėjo išbandyti rankos taiklumą mėtant granatas, koncentraciją - pastabumo teste, kurį organizavo žvalgai, ir kruopštumą minų ieškikliu ieškant minų. Vaikai taip pat neliko be veiklos, jiems buvo organizuojamos atskiros rungtys, iš kurių labiausiai patiko šaudymas Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos Mokomojo pulko lazerinėje šaudykloje.

 

 

 

Renginyje apsilankė ir Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su žmona. „Renginys yra tikrai pavykęs - čia susirinkę darbdaviai turėjo galimybę  ne tik pamatyti, bet ir patirti, kaip jų darbuotojai, kariai savanoriai, rengiasi ginti Tėvynę", - teigė ministras. Pasak jo, tokiais renginiais stiprinamas darbdavių, jų darbuotojų ir kariuomenės bendradarbiavimas. „Toks susipažinimas su kariuomene darbdaviams ar jų šeimų nariams gali būti rimtas stimulas patiems įgyti rimtesnį pasirengimą - tapti kariu savanoriu arba šauliu ir taip prisidėti prie Tėvynės gynybos", - pridūrė J. Olekas.

 

 

 

Dariaus ir Girėno 2-osios rinktinės karys savanoris ir Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas šeštadienį taip pat leido su savanorių darbdaviais. „Tokius renginius galima vertinti tik teigiamai. Darbdaviams sudaroma galimybė įvertinti KASP tarnybos svarbą, tuo labiau, kai kartais ji kertasi ir su civiliniu darbu, nes ne visos pratybos vyksta vien tik savaitgaliais", - džiaugdamasis tokiu renginiu kalbėjo Kauno meras. Jo teigimu, dalyvavimas šiame renginyje svarbus ne tik savanorių pajėgoms, bet ir patiems darbdaviams, mat čia jie priartėja prie kariuomenės, susipažįsta su karine tarnyba. „Malonu, kad šie savo darbuotojams ir krašto gynybai neabejingi žmonės atvyko į renginį ir domisi kariuomene", - sakė A. Kupčinskas.

 

 

 

Glaudus verslo subjektų ir kariuomenės bendradarbiavimas yra labai svarbus Krašto apsaugos savanorių pajėgoms, kuriose tarnaujantys kariai geba tinkamai pasiruošti valstybės gynybai, tuo pačiu - neatsitraukti nuo savo kasdieninės veiklos.

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų organizuotame renginyje dalyvavęs vienas darbdavių įmonės „Caverion Lietuva" vadovas Rytis Valantinas džiaugėsi, kad galėjo iš arčiau susipažinti su kariuomene, savo darbuotojo veikla ir su tuo pačiu supažindinti savo sūnų. „Mūsų įmonės Kauno skyriuje dirba vienas karys savanoris, kuris didžiuojasi savo tarnyba ir dažnai pasakoja apie tai, kaip karinėse pratybose praleidžia savaitgalius.  Į renginį atvažiavau su sūnumi, kuriam čia dar įdomiau nei man", - įspūdžiais dalijosi darbdavys. Jis teigia, kad savanorių pajėgose tarnaujantis darbuotojas gerai išmano, kaip reikia vadovauti žmonėms, moka efektyviai dirbti komandoje, geba sutelkti kitus darbuotojus bendro tikslo siekimui, taip pat laiku priimą sprendimą - viso to jis išmoko kariuomenėje. „Tokie žmonės, užsigrūdinę karinėse pratybose, labai naudingi ir privačiame versle, vadovaujančiose pareigose statybos objektuose ar gamyboje", - teigė R. Valantinas.

 

 

Šiuo metu Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnauja daugiau nei 4 tūkst. 18-55 metų amžiaus karių savanorių. Tokį tarnybos būdą renkasi įvairių profesijų ir išsilavinimo žmonės, pavyzdžiui, neseniai kariu savanoriu tapo vieno didžiausių Lietuvos miestų meras, taip pat keletas savivaldybių darbuotojų.

 

Apie 60 proc. pajėgose tarnaujančių karių sudaro Lietuvos įmonėse dirbantys vyrai ir moterys, kurie tarnybą derina su savo tiesioginiais darbdaviais, apie 15-20 proc. studijuojančių ir apie 17 proc. bedarbių.

 

Pratybose kariai savanoriai dalyvauja savaitgaliais arba laisvu nuo darbo ir studijų metu. Per metus kariai treniruojasi vidutiniškai 20-30 dienų, o užsiėmimai vyksta teritoriniu principu, t.y. arčiausiai jų gyvenamosios vietos. Tarnybos dienomis kariams suteikiamos visos profesinės karo tarnybos kario socialinės garantijos, taip pat mokamas pagal jų karinį laipsnį nustatytas atlyginimas.

 

Jeigu domitės tarnyba Krašto apsaugos savanorių pajėgose (KASP) plačiau skaitykite apie jas čia.

 

Nuotr. aut. - eil. Vilius Džiavečka

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.