Generolo Romualdo Giedraičio Artilerijos batalione vyko parengtojo rezervo karių darbdavių bei artimųjų diena

 

Spalio 18 dieną, Generolo Romualdo Giedraičio batalione vykstantiems kartotiniams rezervo karių mokymams einant į pabaigą, rezervo karių artimieji bei darbdaviai turėjo progą ne tik aplankyti savo karius, susipažinti su pačia kariuomene , bet ir smagiai praleisti laiką.

 

 

Diena prasidėjo nuo pristatymo apie Lietuvos kariuomenę bei Artilerijos batalioną, vėliau darbdaviai bei artimieji susipažino su Lietuvos kariuomenėje bei Vaidoto batalione dislokuotų Jungtinių Amerikos valstijų kontingento karių naudojama technika, ginkluote bei kita įranga. Karinėse-sportinėse rungtyse svečiai išmėgino savo jėgas, Lietuvos Didžiojo etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko lazerinėje šaudykloje – taiklumą. Renginiui baigiantis svečiai ragavo kareivišką košę ir iš arčiau susipažino su karių gyvenimo sąlygomis.

 

 

Į parengtojo rezervo karių žinių atnaujinimo pratybas privalomąja tvarka arba pareiškus norą, kviečiami asmenys, atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą. Kartotinėse pratybose rezervistai treniruojasi kariuomenės padaliniuose, kuriems yra priskirti ir kuriuos jie papildytų ekstremalios situacijos atveju. Atnaujinti karines žinias kviečiami parengtojo rezervo kariai treniruojasi 20-30 dienų per penkerius metus, jie yra aprūpinami gyvenamąja vieta, maistu, apranga ir ekipuote, suteikiamos visos kariui priklausančios socialinės garantijos.

 

Asmenims, pašauktiems į kartotines pratybas, už pratybų laikotarpį yra mokamas turimą karinį laipsnį atitinkamas tarnybinis atlyginimas arba asmens gaunamas vidutinis darbo užmokestis, jei jis didesnis nei atlyginimas pagal turimą karinį laipsnį. Šios išlaidos dengiamos iš Krašto apsaugos ministerijos biudžeto.

 

Daugiau akimirkų iš susitikimo:

 

 

 Nuotr. aut. – srž. Audrius Matuzas ir kpt. Rimvydas Švedas

 

 

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.