Baziniuose kariniuose mokymuose - daugiau kovinių šaudymų!

 

Nuo 2015 m. įsigalios nauja Bazinių karinių mokymų programa, kuri padės geriau parengti būsimuosius Profesinės karo tarnybos bei rezervo karius.

Naujoji programa ne tik aprūpins Lietuvos kariuomenės dalinius geriau parengtais naujokais, bet nudžiugins ir pačius kursantus, kadangi dalis „sauso“ teorijos mokymosi laiko bus keičiama į praktinius užsiėmimus ir turiningai praleidžiamą laisvalaikį.

 

 

Daugiau kovinių šaudymų

 

Siekiant pagerinti naujųjų karių kovinį pasirengimą bus didinamas kovinių šaudymų skaičius, o prieš kiekvieną jų kariai tobulins savo įgūdžius lazerinėje šaudykloje. Koviniai šaudymai taip pat bus vykdomi ir šaudykloje su „krentančiais“ taikiniais. Jose kariai mokysis greitai užimti šaudymo padėtį ir atlikti efektyvų šūvį – tokie įgūdžiai labai reikalingi tikro mūšio sąlygose.

 

Programos pakeitimai taip pat pagilins karių taktinius įgūdžius. Anksčiau tik teorijoje apžvelgti „Mūšio mieste“ taktikos pagrindai nuo šiol bus išmėginami ir praktikoje. Kariai mokysis šturmuoti pastatus ir įsitvirtinti juose gynybai. Patobulintos ir orientavimosi pratybos: vietoje keleto ilgų orientacinių žygių bus organizuojami keli, laipsniškai sunkėjantys orientavimosi užsiėmimai. Tai suteiks daugiau galimybių dažniau aptarti rezultatus, leis vadams geriau stebėti karių mokymosi procesą, taisyti jų klaidas ir padėti jiems tobulėti.

 

Ateityje taip pat planuojama sudaryti galimybes BKM kariams galutinių, vertinamųjų pratybų metu panaudoti ir šarvuotąją techniką M113 bei MILES (integruota lazerinę mūšio sistemą). Ši sistema leidžia pratybų metu inscenizuoti tikrą mūšį kurio metu kiekvienas karys gali būti pašautas – tai nepaprastai svarbu siekiant, kad kariai įsisavintu taisyklingo šaudymo ir priedangos užėmimo principus.

 

 

 

 

Ekskursijos po Lietuvos kariuomenės dalinius

 

Pakeitimuose taip pat pakoreguota kaip BKM kariai praleidžia savo laisvalaikį. Kadangi sumažintas teorinių paskaitų skaičius, sumažintas ir laikas skiriamas savarankiškam mokymuisi (saviruošai). Daugiau laiko bus skiriama karių laisvalaikiui leidžiančiam jiems pailsėti ir pasiruošti praktinėms pratyboms. Be to, programoje numatytos ir ekskursijos į kitus Lietuvos kariuomenės dalinius bei Vytauto Didžiojo karo muziejų Kaune. Šios išvykos ne tik praplės karių akiratį, ugdys juos kultūriškai, bet ir padės jiems geriau susiorientuoti kokiose pajėgose jie norėtų tęsti savo karinę tarnybą.

 

Nors ši programa startuos tik nuo 2015 m. pradžios, jos bandymai jau prasidėjo -  nuo rugsėjo BKM kariai daugiau laiko praleidžia šaudyklose, jau planuojamos ir išvykos į kitus kariuomenės dalinius. Šis kelių mėnesių trukmės bandomasis laikotarpis teorinius pakeitimus pavers praktika, padės vadams pamatyti programos trūkumus ir juos pašalinti. Džiaugiamės tokiu nuosekliu tobulinimo procesu ir neabejojame, kad naujoji programa padės Lietuvos kariuomenės daliniams parengti geresnių karių, o patiems BKM kariams pasisemti daugiau žinių ir patirti daugiau nuotykių!

 

 

Norinčius išbandyti save Baziniuose kariniuose mokymuose kviečiame užpildyti kandidato anketą!

 

Nuotraukos: Aidano Valaičio ir Raimondo Kuliavos.

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.