Kariniuose mokymuose dalyvaujančios mamos gaus išmokas vaikams

Nuo liepos 1-osios įsigaliojus įstatymų pakeitimams 195 litų dydžio išmokas kas mėnesį galės gauti ir baziniuose kariniuose ar jaunųjų karininkų mokymuose dalyvaujančių mamų vaikai.

 

Įstatymu jau įsigaliojusią tvarką galutinai reglamentuoti siekiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtuose išmokų vaikams skyrimo nuostatuose.

Nurodoma, kad teisę į 195 litų (1,5 MGL) dydžio socialinę išmoką nuo liepos 1-osios įgyja ne tik privalomąją pradinę karo tarnybą einančių tėvų, bet ir mamų vaikai. Iki šiol į šias išmokas galėjo pretenduoti tik tėvai.

Kaip BNS nurodė Krašto apsaugos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius, privalomoji pradinė karo tarnyba nuo 2011-ųjų metų gali būti atliekama arba dalyvaujant 90 dienų trukmės savanoriškuose baziniuose kariniuose mokymuose, arba nuo 160 iki 200 dienų trunkančiuose jaunųjų karininkų mokymuose.

Išmoka vaikui skiriama visu privalomosios pradinės karo tarnybos atlikimo metu.

Jeigu baziniuose kariniuose arba jaunųjų karininkų mokymuose tuo pačiu metu dalyvauja ir vaiko tėvas, ir motina, šeima gali gauti tik vieną išmoką.

 

 

BNS informacija, T.Raginos ir L. Bratiko nuotraukos.

 

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.