Kodėl verta rinktis tarnybą Lietuvos kariuomenėje

 

Priežasčių, kodėl kiekvienas mūsų turėti tarnauti arba būti tarnavęs Lietuvos kariuomenėje – begalė. Lietuvos kariuomenė – tai daugiau nei institucija, tai didelė šeima žmonių, pasiryžusių paaukoti viską ką turi vardan Lietuvos laisvės. Tačiau vienos priežastys būna svarbesnės už kitas, todėl čia pateiksime penkias svarbiausias priežastis, dėl kurių verta pasirinkti tarnybą Lietuvos kariuomenėje:

 

 

 

 

Pareiga. Būti kariu – tai daugiau nei darbas. Sakoma, kad šiame pasaulyje žmones galima suskirstyti į aveles ir į vilkus, besitaikančius sudraskyti aveles. Tačiau yra ir dar viena grupė – tai avelių ganytojai, saugotojai. Būtent pastarajai grupei priskirtini ir kariai, pasiryžę ginti tuos, kurie negali apsiginti patys, kovoti už laisvę bei vertybes.

 

 

 

 

 

 

 

Veiksmas. Prisijungęs prie Lietuvos kariuomenės susidursi su dar nepatirtais iššūkiais, neįprastos užduotys sudėtingomis sąlygomis neleis nė susimąstyti, jog tavo darbas monotoniškas ar  nuobodus. Žygiai, pastato šturmai, pasalos ir oro  desantai – tai tik dalis tavęs laukiančių užduočių Lietuvos kariuomenėje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tobulėjimas. Yra manančių, jog kariuomenėje įgyta patirtis neturi praktinio pritaikymo civiliniame gyvenime. Tačiau kariuomenė – tai ne vien tik ginklai, kaip dažnai įsivaizduojama. Kariuomenę, visų pirma, sudaro žmonės, o kelias į pergalę visuomet eina per komandinį darbą. Kovinės užduotys, sunkios ir įtemptos sąlygos moko karius dirbti komandoje, laikytis vienas kitų bei išugdo lyderius, gebančius prisitaikyti prie bet kokių sąlygų ir kūrybiškai įvykdyti jiems pavestas užduotis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Draugai. Turbūt dažnam yra girdėtas posakis „Su juo galėčiau eiti į žvalgybą“. Kovinės užduotys, tokios kaip žvalgyba, reikalauja didelio pasitikėjimo, pasiryžimo pasiaukoti vardan kovos draugo. Ši bendrystė nesibaigia vien tik tarnyboje: kariai sportuoja kartu, leidžia laisvalaikį kartu, palaiko vienas kitą nelaimėse. Stodamas kariuomenėn tapsi ne tik rikiuotės, bet ir šeimos dalimi, kurioje visuomet rasi tų, kurie bus pasiryžę ištiesti tau pagalbos ranką.

 

 

 

 

 

 

 

 

Atlygis. Karių atsidavimas krašto gynybai nėra pamirštas Lietuvos valdžios ir jos žmonių. Kariams už tarnybos dienas mokamas atlyginimas, kariai maitinami, jiems teikiamos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos bei kitos socialinės garantijos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jei šios priežastys ir vertybės tau ne svetimos – junkis prie mūsų! Tarnybą Lietuvos kariuomenėje gali atlikti vienu iš 5 būdų, kurių kiekvienas subalansuotas skirtingo amžiaus, fizinio pajėgumo ir užimtumo asmenims. Lietuvos kariuomenėje laukiamas kiekvienas neabejingas mūsų krašto saugumui!

 

NORĖDAMAS KANDIDATUOTI Į KARO TARNYBĄ PILDYK KANDIDATO ANKETĄ

 

 

 

 

 

5 būdai kaip atlikti tarnybą Lietuvos kariuomenėje:

 

 

NPPKT

 

Baigei mokyklą, nori padaryti pertrauką, patirti nuotykių, o galbūt kuo greičiau pradėti savo karjerą kariuomenėje? Kviečiame tave į 9 mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT)!

 

Dar žinoma kaip šauktinio tarnyba, NPPKT yra puikus būdas atlikti pareigą Tėvynei, neprilygstamas nuotykis ir geras finansinis postūmis gyvenimo pradžiai. Savo noru tarnybą atliekantis karys gali pasirinkti ir tarnybos vietą: veiksmo kupiną pėstininko kelią, griausmingą ir paraku dvelkiantį artileristo darbą, technikos žinias lavinantį ryšininko darbą bei kitas, ne mažiau įtraukiančius tarnybas kituose kariniuose vienetuose visoje Lietuvoje.

 


Šauktiniai gauna pastovų 140,9 € atlygį kas mėnesį, o tarnybos pabaigoje – kaupiamąją išmoką nuo 684,- iki net 1778,- €, priklausomai nuo to, ar į tarnybą atėjo savo noru bei tarnybos įvertinimo. Taigi iš viso galima užsidirbti iki 3044,- €! O darbdaviai, sulaukę iš tarnybos grįžusio arba įdarbinę šauktinį, pirmus 6 mėn. gauna subsidiją (iki 434€ per mėn.). Tarnybos pabaigoje šauktiniams sudaromos sąlygos pradėti karjerą Lietuvos kariuomenėje pereinat į profesinę karo tarnybą.

 


Šis tarnybos būdas puikiai tinka jauniems, nuotykių ir pagrindo po kojomis siekiantiems kariams. Po 9 mėn. tarnybos turėsi ne tik galimybę tęsti tarnybą Lietuvos kariuomenėje, tačiau tau bus lengviau ir susirasti darbą civiliniame gyvenime, įstoti į aukštąją mokyklą. Be to, tu jau būsi atlikęs tarnybą, todėl į šauktinių sąrašus daugiau nepapulsi.

 

Plačiau apie NPPKT skaityk čia
 

 

 

 


JKVM

 

Jei baigęs mokyklą pasirinkai universiteto auditorijos suolą, tačiau tau norisi įgyti ir karinės patirties, tuomet kviečiame Tave į Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus (JKVM), kuriuose tu ne tik sustiprinsi gebėjimus vadovauti, bet įgysi ir dar vieną profesiją, krūvą draugų ir garbingą karininko laipsnį.

 

JKVM – tai mokymai skirti Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams ir absolventams, kurie studijų metu nori tapti tikrais lyderiais ir įgyti ir karybos žinių. Susipažinęs su tikslinio vadovavimo, operacijų planavimo, užduočių formulavimo bei funkcijų pasiskirstymo principais bei mokydamasis priimti gyvybę ir mirtį lemiančius sprendimus tu įgysi, tokių vadovavimo įgūdžių kuriuos galėsi pritaikyti ne tik kariuomenėje, bet ir civiliniame gyvenime. Vakarų valstybių (pvz. JAV, JK) verslo pasaulyje įprasta vadovais samdyti karinio vadovavimo patirties turinčius žmones, dėl jiems būdingo šalto, kritiško mąstymo sunkių sprendimų akivaizdoje. Ši praktika pamažu ateina ir į Lietuvą ir Tu gali tapti jos pirmtaku.


 Be unikalios patirties, studentai, baigę šiuos mokymus, gali didžiuotis dar viena įgyta profesija ir atsargos karininko laipsniu. JKVM yra subalansuoti studento gyvenimo ritmui: mokymai vyksta savaitgaliais, o vasarą rengiamos 2 savaičių trukmės lauko taktinės pratybos.


Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai organizuojami atsižvelgiant ir į studentų specialybes: aukštųjų medicinos mokyklų studentams siūlomi Jaunesniųjų karininkų vadų–medikų mokymai, o Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (Klaipėda) studentams ir absolventams – Jaunesniųjų karininkų vadų–jūrininkų mokymai.

 

Plačiau apie JKVM skaityk čia

 

 

 

KASP

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) – tai visoje Lietuvos teritorijoje išsidėsčiusios pajėgos, sudarytos iš savaitgaliais tarnybą atliekančių karių savanorių. Jei esi neabejingas Lietuvos saugumui, nori prisidėti prie gynybos stiprinimo, tačiau turi civilinių įsipareigojimų kurių negali palikti – šis tarnybos būdas yra būtent Tau!

 

Kario savanorio tarnyba atliekama savaitgaliais. Pratybų metu kariai palaipsniui mokosi visų su krašto gynyba susijusių dalykų. Už mokymuose praleistą laiką kario pasirinkimu mokamas atlyginimas atitinkantis kario savanorio civilinį atlyginimą arba atlyginimas pagal turimą karinį laipsnį (pradedant nuo 28 € už tarnybos dieną ir didėja priklausomai nuo karinio laipsnio). Taip pat kariams savanoriams suteikiamos visos socialinės garantijos, apmokamos visos su tarnyba susijusios išlaidos, o ištarnavę pajėgose 4 metus įgyja teisę į pilną studijų kompensavimą. Pasiekę tam tikrą parengties lygį kariai savanoriai gali pretenduoti į profesinę karo tarnybą ar dalyvauti tarptautinėse operacijose.


Jei nori prisidėti prie Lietuvos gynybos stiprinimo nenutoldamas nuo savo darbų, draugų ir šeimos – kario savanorio tarnyba yra būtent tai ko ieškai!

 

Plačiau apie tarnybą KASP skaityk čia

 

 

 

PKT

 

Jei jau turi karinės patirties, esi atlikęs privalomąją karo tarnybą ir nori savo gyvenimą susieti su kariuomenę stok į profesinę karo tarnybą (PKT).

 

Tarnaudamas profesinėje karo tarnyboje kopsi karjeros laiptais Lietuvos kariuomenėje, nuolatos dalyvausi pratybose bei mokymuose, įgysi kompetencijų įvairiose srityse. Profesinės karo tarnybos karių atlyginimų dydžiai prasideda nuo 660 € ir atitinkamai didėja priklausomai nuo karinio laipsnio ir ištarnautų metų. Patraukli naujovė – naujai į profesinę karo tarnybą atėję kariai po 4 metų tarnybos gauna nuo 2500 iki 4500 € dydžio išmoką, priklausomai nuo tarnybos įvertinimo. Kariams taip pat taikomos šios socialinės garantijos: kariai draudžiami valstybiniu socialiniu pensijų draudimu, o ištarnavę įstatymo nustatytą laiką ir išleisti į atsargą, nepriklausomai nuo tarnybos trukmės, įgyja teisę gauti valstybinę kario pensiją; kariams teikiama visapusiška medicinos priežiūra ir įvairios reabilitacinės programos; visų karių gyvybė ir sveikata privalomai draudžiama nuo nelaimingų atsitikimų; kariai tarnybos laikotarpiu aprūpinami gyvenamąja vieta, maistu arba jiems mokama nustatyto dydžio piniginė kompensacija.

 

Plačiau apie PKT skaityk čia

 

 

 

LKA

 

Jei esi abiturientas savo gyvenimą svajojantis susieti su Lietuvos kariuomene, siekti karjeros joje ir vadovauti kariniams vientems - tuomet kviečiame tave pasidomėti studijomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

 

Garantuojame, kad šioje aukštojoje universitetinėje mokykloje studijos skirsis nuo užsiėmimų daugelio kitų šalies aukštųjų mokyklų. Visų pirma, savitumo suteikia kariniai mokslai ir tvarka – nuo rikiuočių iki budėjimų. Antra, teks derinti universitetines studijas su kariniais dalykais. Nemažiau svarbu, kad visi kariūnai aprūpinami maitinimu, gyvenamąja vieta ir gauna stipendiją. Visos studijų programos yra finansuojamos valstybės.

 

Plačiau apie studijas LKA skaityk čia

  

 

 

NORĖDAMAS KANDIDATUOTI Į KARO TARNYBĄ PILDYK KANDIDATO ANKETĄ

 

(I. Budzeikaitės nuotraukos)

Grįžti atgal
2011 © Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba.